» מדוע פייסבוק?

מדוע כולם אוהבים פייסבוק? התשובה פשוטה, בימינו מי שאין לו דף פייסבוק נחשב כאילו הוא לא קיים. הפייסבוק הוקם כרשת חברתית להחלפת דעות, רשמים ותמונות בין חברים ולאיסוף חברים חדשים, וירטואליים כמובן. אך עם הזמן הוא הפך לכלי עוצמתי ובעקבות כך הפך את העולם לקהילה אחת גדולה. כיום הפייסבוק משמש לא רק ככלי חברתי, הפייסבוק משמש כיום ככלי עסקי רב עוצמה. בכל תוכנית טלויזיה תמצא את סמל הפייסבוק והמנחים מפצירים בצופים להיכנס לדף הפייסבוק של התוכנית ולעשות "לייק" . כל חברה או עסק, כל בעל אתר פותחים דף פייסבוק ומתפללים שהגולשים ילחצו על "לייק"

מזה לייק? מדוע הוא כל כך חשוב? למה כולם סופרים באדיקות את הלייקים שלהם?  נענה על השאלות אחת אחרי השנייה.
פירוש המילה לייק בעברית היא – מחבב. בפייסבוק בעברית תרגמו אותו ל- "אהבתי". כל מי שמפרס משהו בדף הפייסבוק שלו מקווה שהרבה מבקרים בעמוד הפייסבוק שלו ילחצו "אהבתי" או המילה הנכספת – לייק. יש אנשים שנכנסים כל יום לראות חדשות על 
הורוסקופ יומי ויש אנשים שנכנסים לפייסבוק כדי לראות מה החברים שלהם שמו על קיר.

למה ה-לייק חשוב? תלוי מי אתם, אם את בחורה רווקה את רוצה לדעת כמה בחורים אהבו את מה שאת מפרסמת בדף שלך. אם עמוד הפייסבוק הוא של חברה עסקית גדולה, של בעל עסק קטן או של אתר חשוב להם לדעת כמה אנשים אהבו את מה שיש להם להציע. כך הם יכולים לדעת מה טווח הגילים שאוהבים את המוצר, האם יותר נשים או יותר גברים ועוד כהנה וכהנה נתונים חשובים לצורך פילוח שוק.

התשובות לשתי השאלות הראשונות בעצם נתנו לנו תשובה לשאלה השלישית. אבל בכל זאת ארחיב מעט. ילדים מגיל בית הספר היסודי יכולים להעלות את מעמדם החברתי בנפנוף מול כולם במספר הלייקים שיש להם. אבל לא רק ילדים יש גם אנשים מבוגרים שהצורך שלהם בחשיפה גורם להם לרצות שכמה שיותר אנשים יהיו חברים שלהם וזאת באמצעות כמות הלייקים שהם מקבלים.